Montaż anteny

Anteny zarezerwowane do wykorzystania w autach opracowane są wyłącznie i jedynie do swojej działania w pionie. Gdy pragniemy, aby antena była skuteczna i oferowała dobre przymioty sygnału, nie wolno jej pochylać ani kłaść. Warto wspomnieć także, byleby nie przesadzić z długością anteny. Rangę wozu wspólnie z anteną nie może przekraczać 4 metrów, bowiem wtedy mamy opcję zahaczać nią o wiadukty, drzewa albo co gorsza, o przewody tramwajowe, a to może się skończyć tragicznie.

Sprawiając sobie antenę jesteśmy zobowiązani pomyśleć nie jedynie o jej długości, lecz i sposobie montażu do wozu. Niektóre modele anten domagają się montażu na nieustanne w pojeździe, co łączy się z przymusowym wierceniem otworów w karoserii. Gdy zamierzamy sobie oszczędzić tych operacji, mamy opcję wyposażyć się w antenę oferującą możliwość montażu przy klapie bagażnika albo też w rynience bocznej. Są ponadto modele wyposażone w przyssawkę albo magnes, jednak takie mocowanie jest dość niestabilne, a odczepienie się anteny od karoserii w ciągu jazdy z dużą prędkością może być bardzo niebezpieczne.

Także, tego rodzaju modele posiadają o sporo niższą efektywność aniżeliby modele montowane na zawsze ewentualnie przykręcane. Kolejną sprawą jest sposobność bardzo szybkiego demontażu. Większość garaży ma pułap circa 2,2 metra, przeto możliwość bardzo szybkiego złożenia ewentualnie demontażu anteny może być bardzo praktyczna.